Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Zo Skalnatého plesa na Bielu vodu

Neveľmi náročná túra vhodná aj pre rodiny s deťmi. Poskytuje nádherné výhľady na Doliny Zeleného plesa a susediace štíty. Cestou k cieľu sa prejdete niekoľkými dolinami a cez nádherne hučiaci Biely potok. 

Vzdialenosť: 12,8 km   /    Doba: 5:30   /   Náročnosť: stredná

Oblast: Vysoké Tatry   /   Lokalita: Dolina Zelené pleso   /    Východiskové miesto: Skalnaté pleso

Cestu ku Skalnatému plesu si môžete uľahčiť lanovkou z Tatranskej Lomnice (viac na www.lanovky.sk). Odtiaľ pôjdete po červenej značke na Sedlo pod Svišťovkou, kde uvidíte celé Zelené pleso.  Zo sedla vedie strmý zostup do doliny, v dolnej časti je trasa zabezpečená reťazami. Potom dnom doliny prejdete k chate pri Zelenom plese (Brčalke), kde je príjemné posedenie a dobrá kuchyňa.

Z chaty po žltej značke pozdĺž potoka, Dolinou Zeleného plesa. Ďalším variantom je dlhšia červená trasa pozdĺž Bieleho plesa. Trasa vedie cez kosodrevinu a smrekový les. Po hodine a pol sa dostanete k Šalviovému prameňu, kde sa pripojíte na modrú značku. Prejdete cez most cez hučiaci Biely potok a dolinou Kežmarskej Bielej do cieľa cesty – na parkovisko Biela voda. Parkovisko leží na ceste z Tatranskej Lomnice do Tatranskej Kotliny.

 

Doprava:

- Z Popradu sa do Tatranskej Lomnice dostanete buď autobusovou dopravou alebo vlakom. Spoje chodia pravidelne každú hodinu. 

- Cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Zo Skalnatého plesa na Bielu vodu
Zo Skalnatého plesa na Bielu vodu Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844