Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Na Téryho chatu

Celodenná turistika z Tatranskej Lomnice cez Rainerovu a Zamkovského chatu až na Téryho chatu je náročná, 13 km dlhá trasa. Okrem nádhernej prírody, čerstvého vzduchu a nádherného prostredia vás čaká možnosť sa na týchto horských chatách občerstviť.

Stúpanie: 1295 m   /   Klesanie 130 m   /   Doba: 9:20 h

Vzdialenosť: 26 km (trasa a späť)   /   Východiskové miesto: Tatranská Lomnica

Trasa:

Turistická trasa sa začína v blízkosti železničnej stanici v Tatranskej Lomnici po modrej turistickej značke (2907). Táto 2 km trasa vás povedie k Vodopádom Studeného potoka. Šum vodopádov počuť už z ďaleka. Od vodopádov po 15 minútovej ceste sa dostanete k Rainerovej chate, kde by ste určite mali ochutnať domáci čaj chatára. Zaujímavosťou je, že chatár každý rok v zime postaví zo snehu veľký Betlehem.

V ceste musíte pokračovať od Rainerovej chaty po červenej značke (0930) až po Zamkovského chatu, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1 460 m. Chata je celoročne otvorená s možnosťou ubytovania.

Po zelenej turistickej značke (5807), ktorá vedie po Malej Studenej doline a po 2-hodinovej ceste v nadmorskej výške 2 012 m uvidíte Téryho chatu. Z chaty máte nádherný výhľad na zasneženú tatranskú prírodu. Téryho chata je známa aj ako najvyššie položená, celoročne otvorená chata vo Vysokých Tatrách. Viac informácií nájdete na www.teryhochata.sk.

Naspäť k východiskovému miestu sa dostanete tou istou trasou.

 

Doprava:

- do Popradu vás privezie vlak RegioJet. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1. poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- z Popradu do Tatranskej Lomnice pravidelne premávajú aj autobusy aj vlaky. Denne chodia 10 - 12 krát. Cesta trvá približne 35 - 40 minút.  

- cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Na Téryho chatu
Na Téryho chatu Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844