Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso, alebo aj Lomnické pleso, sa nachádza v Skalnatej doline v nadmorskej výške 1 751 m. Prístup na Skalnaté pleso je možný buď po turistickej trase označenou zelenou farbou alebo kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice. Kúsok pod Skalnatým plesom nájdete Skalnatú chatu, kde si môžete oddýchnuť, kúpiť jedlo a iné občerstvenia.

Prevýšenie: 900 m   /   Doba: 6:00 h   /   Náročnosť: stredne náročná

Trasa:

- trasa sa začína pri Grand Hoteli Praha pri dolnej stanici lanovky. Po zelenej turistickej značke (5808) musíte vystúpiť pri medzistanici Štart (1150m), potom už pôjdete po zelenej značke k rázcestiu. Od rázcestia prejdete popri Skalnatej chate, ktorá sa nachádza v blízkosti Skalnatého plesa. Odtiaľ musíte pokračovať po červenej turistickej značke (0930) ku Skalnatému plesu. Táto 6,5 km dlhá trasa trvá 3 h. Od Skalnatého plesa na Lomnický štít sa dostanete iba lanovkou. 

- Na Skalnaté pleso máte možnosť sa dostať aj lanovkou priamo z Tatranskej Lomnice. Ku Skalnatému plesu sa vyveziete kabínkovou lanovkou z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici. Aktuálne informácie o lanovkách nájdete na stránke www.lanovky.sk

- Cestou späť do Tatranskej Lomnice môžete ísť tou istou trasou ako ste prišli. Druhou možnosťou je od Skalnatého plesa ísť východne k ráztestiu a odbočiť doprava na trasu označenou modrou farbou (2908). Najprv sa dostanete k sedlu Pod Malou Svišťovkou, potom k rázcestiu Pod Malou Svišťovkou. V medzistanici Štart sa napojíte na zelenú trasu (5808) a pôjdete až k východiskovému miestu.

 

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby otázok kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1.poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- Z Popradu sa do Tatranskej Lomnice dostanete buď autobusovou dopravou alebo vlakom. Spoje chodia pravidelne každú hodinu. Cesta trvá 40 - 45 minút.

- Cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Skalnaté pleso
Skalnaté pleso Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844