Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Popradské pleso

Popradské Pleso je ľadovcové jazero v Mengusovskej doline v oblasti Vysokých Tatier. Jazero je výnimočné svojou prírodnou krásou a ponúka skvelé výhľady na Kriváň a Štrbský štít. Je to len hodina chôdze od Štrbského plesa.

Prevýšenie: 270 m /   Doba: 3,5 hod /   Náročnosť: ľahká

Oblasť: Vysoké Tatry /   Lokalita: Mengusovská dolina /  Východzí bod: Štrbské pleso

Jazero sa nachádza v nadmorskej výške 1764 m. n.m., jeho rozloha je 6,88 ha a hĺbka 17 metrov. Chata pri Popradskom plese ponúka možnosť občerstvenia. V blízkosti plesa sa nachádza aj Symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier. Jazero leží priamo na trase Tatranskej magistrály a je východiskom pre všetky významné pešie vysokohorské túry vo Vysokých Tatrách (Rysy, Kôprovský štít a.i.). 

Trasa:

Nenáročná poldenná túra s jednoduchou orientáciou po dobrých turistických chodníkoch. Od Štrbského plesa po červenej značke na rozcestí pod Triganom, potom po zelenej značke na Popradské pleso a späť rovnakou cestou.

Varianty:

Po modrej turistickej značke od železničnej zastávky TEŽ Štrbské Pleso priamo k Popradskému plesu.  Značka čiastočne kopíruje asfaltovú príjazdovú cestu. Cesta trvá asi 2 hod.

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Poprad. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V Poprade sa s prípadnými otázkami môžete obrátiť na personál v našej pobočke, ktorá sa nachádza na železničnej stanici.

- presun na zast. Štrbské Pleso vlakom, príp. autobusom. Spoje nájdete na cp.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Popradské pleso
Popradské pleso Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844