Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Lomnický štít

V minulosti sa štít nazýval Dedo, názov dostal podľa fyzického tvaru štítu. Dnes je však známy ako Lomničák a je jedným z najkrajších štítov a zároveň druhým najvyšším vrcholom Tatier 2 634 m. Prístup na Lomnický štít je možný lanovkou. Pre tých, ktorí sú odvážnejší, je tu ďalšia možnosť – výstup pešo na vrchol s pomocou horského vodcu.

Prevýšenie: 550 m - od Lomnického sedla   /   Doba: 5 - 6 h

Náročnosť: náročná   /   Východiskové miesto: Lomnické sedlo

Trasa:

Na štít sa dá dostať tromi rôznymi trasami. Najkratšou cestou je však trasa z Tatranskej Lomnice. Z Tatranskej Lomnice do Lomnického sedla sa dostanete lanovkou. Lanovky chodia denne v tridsaťminútovom intervale. Cestá má dve medzistanice: Tatranská Lomnica - Štart --> 7 minút; Štart - Skalnaté pleso --> 7 minút; Skalnaté pleso - Lomnícke sedlo --> 8,5 minút.

Turistická trasa vedie od Lomnického sedla cez Lomnickú kopu. Hoci trasa je zaistená skobami a reťazami, vyžaduje si dobrú kondíciu a skúsenosti s vysokohorskou turistikou. Na vrchu si môžete vychutnať horské prostredie a oddychnúť si v reštaurácií Dedo. Dokonca aj sa naskytá možnosť ubytovania v štvorposteľovom apartmáne. 

Počet osôb/horský vodca: max. 3 osoby

Observatórium, ktoré sa nachádza na vrcholku, je občas sprístupnené aj návštevníkom. 

 

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby otázok kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1. poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- z Popradu do Tatranskej Lomnice máte možnosť sa dostať buď autobusom alebo vlakom. Premávajú denne viac krát. Cesta trvá približne 30 - 35 minút. 

- cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Lomnický štít
Lomnický štít Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844