Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Kopské sedlo z Tatranskej Javoriny

Kopské sedlo sa nachádza na konci hrebeňa Vysokých Tatier v Javorovej doline v nadmorskej výške 1 749 m. Turistická trasa na Kopské sedlo z Tatranskej Javoriny je stredne náročná, poldenná túra s relatívne veľkým prevýšením. 

Prevýšenie: 749 m   /   Doba: 5:30 h 

Východiskové miesto: Tatranská Javorina   /   Náročnosť: stredne náročná

Trasa:

Po výstupe z autobusu sa vyberiete po ceste označenou modrou farbou (2911) popri rieke Javorinka. Prejdete po lúke Pod Muráňom a pokračujete po ceste. Počas cesty vás sprevádza Meďodolský potok. Prekročíte potok a vystúpite v hornej hranici lesa. Po pár metroch vás čaká nádherný výhľad na okolie, hlavne na Zadné Meďodoly. Odtiaľ sa už po 30 minutách dostanete na Kopské sedlo. Naspäť pôjdete rovnakou cestou. 

Úsek rázcestie Pod Muráňom - Kopské sedlo je uzavretý od 1.11. - 15.06.

 

 

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1.poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- z autobusovej stanice z Popradu do Tatranskej Javoriny premávajú autobusy v pravidelných intervaloch, denne viac krát. Cesta autobusom trvá 1:15 h. Musíte vystúpiť na zastávke Tatr.Javorina,pošta.

- Cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Kopské sedlo z Tatranskej Javoriny zdroj:commons.wikimedia, autor:Kristovo
Kopské sedlo z Tatranskej Javoriny Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844