Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Vysoké Tatry - túry v našich veľhorách

Obujte si pohorky, túry vo Vysokých Tatrách jednoducho nesmiete prepásť. Majestátne štíty, otvorené výhľady a krištáľovomodré jazerá vás uchvátia. Spoločníkov vám budú robiť kamzíky a milé svište.

Vysoké Tatry si vďaka svojej malej rozlohe vyslúžili označenie najmenšie veľhory sveta – na dĺžku merajú 26 km a na šírku 17 km. Ich nadmorská výška je úctyhodných 2665 m. Celá oblasť patrí do Tatranského národného parku (TANAP) a spolu s poľskou časťou Tatier bola vyhlásená spoločnosťou UNESCO za Biosférickú rezerváciu Tatry.

Najvyšším vrcholom Tatier je Gerlachovský štít (2655 m), ktorý je rovnako ako väčšina štítov prístupná len s horským sprievodcom. Na mnoho ďalších vrcholov môžete vyjsť aj bez sprievodcu, stačí len dobrá pevná obuv. Odporúčame túru napr. na Rysy (2503 m) alebo Slavkovský štít (2452 m). Lomnický štít (2634 m) je za dobrého počasia sprístupnený  lanovkou a výhľad odtiaľ stojí určite za to.

#####Všetky turistické trasy sú vyznačené značkami (červená, modrá, zelená, žltá). Trasy sú prístupné v  období od 16. júna do 1. novembra. Mimo tieto mesiace sú chodníky uzavreté z dôvodu ochrany prírody. Dajte si pozor, za nepovolený pohyb v národnom parku hrozia pomerne vysoké pokuty. Aktuálne informácie a zoznam uzatvorených trás nájdete na TANAP.

V horách nájdete aj mnoho jazier, ku ktorým sa dá dostať po značených turistických chodníkoch. Navštívte Štrbské pleso, odkiaľ vedie nenáročná trojhodinová prechádzka k Popradskému plesu, nevynechajte Skalnaté pleso, Batizovské pleso a ďalšie.

 

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844