Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Batizovské pleso

Batizovské pleso sa nachádza v Batizovskej doline na úpätí Gerlahovského štítu v nadmorskej výške 1 884 m. Z Batizovského plesa odteká voda do Batizovského potoku. Vraví sa, že čistá voda Batizovského plesa stále hrá inou farbou.

Prevýšenie: 879 m   /   Doba: 5:30   /   Náročnosť: stredne náročná

Oblasť: Vysoké Tatry   /   Lokalita: Batizovská dolina   /   Východiskové miesto: Tatranská Polianka

 

Trasa

Stredne náročná turistická trasa sa začína na autobusovej zastávke v Tatranskej Polianke. Po výstupe z autobusu sa vydáte cez Ulicu Slobody po asfaltovej ceste označenou zelenou farbou. Po lúke cesta vás vedie do lesa až po rázcestie pri Velickom moste. Tu sa cesta rozdeluje na dve trasy, vy uprednostníte cestu po žltej značke. Po tejto značke pôjdete až k rázcestiu Pod Suchým vrchom. Tu odbočíte na cestu označenou červenou farbou po Tatranskej Magistrále. Obídete Suchý vrch a dostanete sa k  južnému brehu Batizovského plesa. Naspäť pôjdete rovnakou cestou.

Úseky Velinský most - rázc.Pod Suchým vrchom a rázc. Pod Suchým vrchom - Batizovské pleso sú od 1.11. - do 15. 6. uzavreté.

 

Doprava

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade ďalších otázok kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1.poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- z Popradu pravidelne premávajú aj autobusy aj vlaky do Tatranskej Polianky, kde sa trasa začína. Cesta trvá približne 40 - 45 minút.

- cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Batizovské pleso
Batizovské pleso Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844