Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Nízke Tatry - raj pre turistov, bikerov aj lyžiarov

Túry, lyžovačky, freeride i skvelé zjazdy na bicykli. Nehľadajte nikde inde, v Nízkych Tatrách nájdete všetko.

Nízke Tatry sú druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska, oblasť je chránená Národným parkom Nízke Tatry (NAPANT). Nájdete tu nielen krásne turistické trasy, ale aj najlepšie lyžiarske strediská.

Najvyšší vrchol je Ďumbier (2043 m), druhý najvyšší je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok (2024 m). Trasu z východu, teda z Kráľovej hole do Donoval či naopak je možné prejsť po hrebeňovej ceste, na ktorej sa nachádza väčšina horských chát a ide o najkrajšie túry.  

#####Turistické trasy sú dostupné v období od 1. 7. - 30. 9., mimo sezónu sú chodníky uzavrené kvôli ochrane prírody. Aktuálny zoznam uzavretých trás nájdete na NAPANT.

V oblasti sa nachádzajú niekoľko turisticky prístupných jaskynných systémov. Navštívte unikátnu Demänovskú ľadovú jaskyňu, alebo Demänovskú jaskyňu slobody.

Najväčšie lyžiarske stredisko Jasná ponúka 45 km zjazdoviek, freeride zóny, snowparky a nekonečné množstvo zábavy. Bikepark Malinô Brdo s 9 trasami rôznych náročností sa radí medzi top bikeparky na Slovensku.

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844