Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Mojžišove pramene

Mojžišove pramene sa nachádzajú v Národnej prírodnej rezervácii v Šútovskej doline v nadmorskej výške 1140 m. Vznik Mojžišovských prameňov sa viaže k legende o Mojžišovi. K prameňom vás privedie 7,5 km cesta po modrej značke. 

Stúpanie: 350 m   /   Klesanie: 10 m   /   Čas: 2:15 h

Okres: Martin   /   Východiskové miesto: Šútovo

 

Prístup:

- zo železničnej stanice zo Šútova po modrej značke (2730) postupujte až po Mojžišove pramene. Cestou naspäť môžete ísť buď tou istou modrou značkou, alebo pri prameňoch ísť ďalej a po zelenej značke (5636a) pri chate Pod Chlebom.

- Mojžišove pramene nápajajú Šútovský potok a Šútovský vodopád. Vodopád má 38 metrov – touto výškou je najvyšším vodopádom v Malej Fatre.

- Legenda o Mojžišovi: Podľa legendy Mojžiš na púšti udrel palicou do skaly a z tejto skaly razom vytryskla voda a napojila ustatý izraelský národ na jeho strastiplnej púti do zasľúbenej zeme. Podľa tejto legendy dostali pramene meno, keďže ľudia tvrdia, že takýmto zázrakom vzniklo aj toto miesto na Slovensku. 

 

Doprava:

- do Vrútok vás privezie vlak RegioJet. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk.

- z Vrútok do Šútova, kde sa turistická trasa začína, sa najjednoduchšie dostanete vlakom. Vlaky chodia pravidelne, denne 9-10 krát. Cesta trvá 15 minút. 

- cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Mojžišove pramene

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844