Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Janošíkové diery a výstup na Malý Rozsutec

Krásna turistická trasa tvorená sústavou kaňonov Dierového potoka. Po ceste uvidíte dvadsať vodopádov a bizarné skalné útvary.

Prevýšenie: 750 m   /    Doba: 4:00   /   Náročnosť: stredná

Oblasť: Malá Fatra   /   Lokalita: Terchová   /    Východiskové miesto: Hotel Diery Terchová - Biely Potok

 

Východiskovým bodom trasy je obec Terchová, ktorá sa nachádza 25 km od Žiliny. Jánošíkove diery sú prístupné značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami. Od hotela Diery sa vyberte po modrej značke. Najskôr prejdite Dolnými Dierami a ocitnete sa vo svete vodopádov, kaskád a zaujímavých skalných útvarov.

Nasledujte modrú značku až na rázcestie sedlo Medzirozsutce. Odtiaľ sa môžete buď vrátiť rovnakou cestou späť alebo sa vydať na ďalšie vrcholy Malej Fatry -  Malý  alebo Veľký Rozsutec. Na Malý Rozsutec (1343 m) odbočte doľava po červenej značke. Neodporúčame chodiť na vrchol s deťmi, po ceste je nutné zdolať strmý úsek pomocou reťazí. Po výstupe na vrchol pokračujte po zelenej značke. Zostup späť je spočiatku veľmi strmý, potom už pohodlnejší cestou dôjdete do osady Podrozsutec. Odtiaľ už viacmenej po rovine dôjdete do východzieho bodu cesty - Bieleho potoka.

 

Doprava:

- vlakom RegioJet sa dostanete na vlakovú stanicu v Žiline. Cestovné poriadky nájdete tu. V prípade akýchkoľvek otázok vám je k dispozícii náš personál na pobočke priamo v žilinskej stanici.

- nástup na autobus, smer Biely potok hotel Diery. Autobusy jazdia každú hodinu, cesta trvá približne 50 minút.

- cestovné poriadky nájdete na cp.atlas.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Janošíkové diery a výstup na Malý Rozsutec zdroj: www.terchova.sk

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844