Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Malá a Veľká Fatra

Ovce pasúce sa na pastvinách, luky posiate jesienkami, hrdé vrcholy tyčiace sa nad dolinami, vápencové skaly. Vitajte v Národných parkoch Malá Fatra a Veľká Fatra.

Oblasť vhodná na romantické precházky aj náročné túry. Národný park Malá Fatra sa rozprestiera v západnej časti Slovenska v blízkosti miest Žilina a Vrútky. Najvyššími vrcholmi sú Veľký Kriváň (1 709 m), Malý Kriváň (1 671 m) a Cheb (1 646 m). Krásnou túrou je cesta Janošikovými dierami, ktorá vedie po koryte riečky ukrývajúce aj menšie vodopády.  Z rozcestia sa môžete vybrať na vrcholy Malý Rozsutec alebo Veľký Rozsutec. Oblasť je bohatá aj na vodopády, bezosporu najväčším a najkrajším z nich je Šútovský vodopád.

#####Veľká Fatra leží na strednom Slovensku, na východe susedí s pohorím Nízke Tatry. Je to oblasť hlbokých lesov, vápencových skál a dlhých údolí. Najvyšším vrcholom je Ostredok (1592 m), turisti ako najkrajší vrchol zvolili vršok Ostrá (1 247 m). Jednodenné túry po Veľkej Fatre sú pomerne časovo náročné, ak sa teda chystáte sem, naplánujte si viacedennú túru.

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844