Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Súľovské skaly

Súľovské skaly sú jednou z najvýznamnejších prírodných lokalít Slovenska. Zaujímavosťou týchto skál je najmä ich nevšedný tvar, často pripomínajúci rôzne postavy alebo veci. 

Krásna a navštevovaná lokalita, ktorá nie je určená len pre peších turistov, ale aj horolezcov či cyklistov. Turisti Súľovské skaly často označujú aj za Slovenské Dolomity. Náročnosť turistickej trasy je stredná s niekoľkohodinovými trasami s prevýšením 250-500m. Turistika tu má čaro vo všetkých ročných obdobiach. Povolený je aj prístup so psom. 

Náučný chodník Súľovskými skalami je najpopulárnejšia trasa v Súľovských vrchoch. Po celej trase sa nachádzajú informačné tabule o miestnej flóre a faune, ktorá je tu mimoriadne pestrá a vzácna. Na trase nájdete zaujímavosti ako Gotická brána či Súľovský hrad.

Trasa:

Súľov parkovisko - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov / Súľov parkovisko

Viac informácií nájdete na sulov.com.

Doprava:

- do Žiliny sa dostanete vlakom RegioJet. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby sa obráťte na personál RegioJetu. Ďalšie údaje o pobočke RegioJetu nájdete tu.

- následne nástup na vlak smer Bytča, v Bytči presun na autobus do Súľova (8 km)

- v Súľove je najlepšie vystúpiť na autobusovej zástavke v tiesňave, alebo pri Obecnom úrade

- cestovné poriadky nájdete na cp.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Súľovské skaly
Súľovské skaly Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844