Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Zámok Bojnice

Bojnický zámok patrí k najstarším a najzaujímavejším pamiatkam na Slovensku. V listine zoborského opátstva z roku 1113 je prvá písomná zmienka. Povesti hovoria, že Matej Korvín podpisoval úradné listiny pod lipou pred vstupom. Dokumenty končili vždy vetou: „Pod našimi milými lipami bojnickými.“

Bojnický zámok má v súčasnosti romantický charakter. Otvory v hradbách, portály, steny, atiky a rôzne kované detaily sú typické pre romantickú architektúru. Zámok je súčasťou Slovenského národného múzea. V päťdesiatych rokoch bola pod zámkom objavená jaskyňa. K Bojnickému zámku patrí aj priľahlý zámocký park, v ktorom rastie veľa rôznych exemplárov stromov a vzácna, približne sedemstoročná, lipa pred vchodom do zámku. Táto lipa je pravdepodobne najstarší strom na Slovensku. Súčasťou zámockého parku je aj zoologická záhrada, v ktorej sa nachádzajú vzácne exempláre cudzokrajných živočíchov. Park pokračuje ďalej lesoparkom v Strážovských vrchoch.

Každoročné podujatia:

- Valentínsky víkend na zámku

- Veľkonočné prechádzky zámkom

- Medzinárodný festival duchov a strašidiel, Mŕtva nevesta

- Medzinárodný deň detí na zámku

- Rozprávkový zámok

- Bojnické kultúrne hudobné leto

- Supernoc na zámku

- Všetci na zámok

- Svätý Mikuláš

- Vianoce na zámku

Viac informácií nájdete na www.bojnicecastle.sk

Doprava:

- na vlakovú stanicu sa dostanete vlakom RegioJet – cestovné poriadky nájdete rj.sk.

- priamo pred vlakovou stanicou nájdete autobusové nástupište, odkiaľ nastúpite na autobus do Prievidze.

- v Prievidzi premáva MHD číslo 50 alebo 51. Jedna z možností je ísť z Prievidze peši priamo k zámku. Cesta má asi 3 km, vyjdete zo stanice po pravej strane, popri MHD, na konci doprava, cez koľajnice a potom už len stále rovno, dostanete sa k dlhým schodom, za nimi na ulici doľava, prídete na koniec zabočíte doprava a idete stále rovno k zámku. Cesta trvá 1 hod 30 min a nie je to náročná prechádzka.

- cestovný poriadok nájdete na cp.atlas.sk.

 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Zámok Bojnice

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844