Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Historické centrum

Toto mesto rozkladajúce sa pod Trenčianskym hradom ponúka návštevníkom bohatú históriu. Vychutnajte si príjemnú atmosféru v historickom centre mesta s množstvom pamiatok a kultúrnych podujatí, ktorými je toto mesto známe.

V historickom centre, ktoré je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie, nájdete známy hrad, ktorý je národnou pamiatkou a tvorí dominantu mesta. Známy je aj nápis na skale, ktorý je jednou z prvých pamiatok na osídlenie územia a okolia. Nápis hlása víťazstvo II. rímskej légie nad Germánmi z roku 179 po Kr.
Otváracie hodiny, ako aj ďalšie informácie o hrade nájdete na muzeumtn.sk

Na námestí Ľudovíta Štúra sa nachádza židovská synagóga z roku 1913. Na Mierovom námestí šošovkovitého tvaru sa nachádza piaristický kostol sv. Františka Xaverského, socha sv. Jána Nepomuckeho a Morový stĺp.

Ďalšie informácie o meste nájdete na www.trencin.sk

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Trenčín. Cestovné poriadky vlakov nájdete na www.rj.sk. V prípade potreby neváhajte kontaktovať nášho mobilného predajcu na stanici, jeho dostupnosť si overte tu.

- zo železničnej stanice prejdete na autobusú, odtiaľ na niektorý z autobusov číslo 1, 6, 2, 13, 28 a vystúpite na zástavke Hasičská. Cesta trvá 5 minút, 5km, autobusy premávajú každých 5 minút. Ďalšie spojenia nájdete na cp.atlas.sk

 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Historické centrum

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844