Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Levoča

Levoča je krásnym historickým mestom severovýchodného Slovenska, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Mesto si so svojimi hradbami zachovalo charakter stredovekého mesta, je mestskou pamiatkovou rezerváciou, vďaka množstvu pamiatok patrí medzi najkrajšie historické mestá na Slovensku. Najvýznamnejšou a jedinečnou pamiatkou je Chrám svätého Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho dreveného gotického oltára na svete (18,6 m) - je to dielo Majstra Pavla z Levoče. V Levoči je aj obrovské stredoveké námestie s renesančnými domami.

Súčasne s mestom Levoča je do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva zapísaný aj Spišský hrad a pamiatky jeho okolia (Spišské podhradie, Spišská Kapitula a Kostolík v Žehre).

Doprava: 

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu, prípadne do Spišskej Novej Vsi. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby otázok kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1.poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- následne presun na autobusovú stanicu, autobusy do Levoče chodia v častých intervaloch

- viac informácií o spojoch nájdete na cp.atlas.sk
 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Levoča

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844