Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Spišská Nová Ves

Mesto, odkiaľ to máte len na skok do raja a kúsok do Tatier. Historické centrum vám navyše ponúkne svoje najvýnimočnešie kúsky – najvyššiu kostolnú vežu a najväčšie šošovkovité námestie.

V Spišskej Novej Vsi ťažko niečo zmeškáte. Námestie „Šľepich Spišakov“ totiž korunuje 87m vysoká kostolná veža, na ktorej nájdete hneď 7 hodinových ciferníkov, takže správny čas budete mať stále na očiach. Veža je zároveň najvyššia v rámci Slovenska a návštevníci si môžu užiť výhľad na mesto aj z tejto perspektívy. A keď už budete pri kostole Nanebovzatia Panny Márie, bol by vyslovene hriech neísť dovnútra, kde vás čaká dominantný renesančný oltár a okrem iných významných kúskov tu nájdete aj jedno z najlepších diel od Majstra Pavla z Levoče.

 

Mesto privíta aj nadšencov umenia. Galéria umelcov Spiša ponúka expozície lokálnych umelcov, ako stálu expozíciu má zaradené diela miestneho umelca, priekopníka slovenského ľudového žánru, Jozefa Hanulu. A to zďaleka nie je všetko! Môžete navštíviť niektoré z divadelných predstavení v krásnej Redute alebo nekonvenčné vystúpenia Divadla Kontra, ktoré vás zaručene prekvapí.

 

Ak práve nebudete mať chuť túlať sa po centre a objavovať bohatú históriu mesta, naplánujte si túru do Slovenského raja. Kilometre úžasných trás čakajú na každého – rodiny s deťmi určite ocenia Tomašovský výhľad a tí, čo si cibria kondičku, ocenia tiesňavu Piecky.

 

Spišská Nová Ves je rozmanitejšia, než by sa na prvý pohľad zdalo, poďte ju s nami objavovať!

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844