Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Vkolínec

Zaujíma vás ako vyzeralo tradičné slovenské obydlie? Navštívte túto obec zapísanú v Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO!

Táto podhorská obec je jednou mála z obývaných obcí, ktorá ukrýva kultúrne dedičstvo slovenských predkov. Obec predstavuje typickú stredovekú slovenskú dedinku s pôvodnou architektúrou neporušených, zrubových domov v pôvodnom stave. Vznik obce sa odhaduje na polovicu 14. storočia, jej prví obyvatelia boli drevorubači a uhliari. Vlkolínec je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Vo východnej časti obce sa nachádza kostolík zasvätený Navštíveniu Panny Márie u svätej Alžbety.

Ďalšie informácie o otváracích hodinách a vstupnom nájdete na oficiálnej stránke www.vlkolinec.sk

Doprava:

- do Ružomberka vás privezie vlak RegioJet. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. Keby ste potrebovali ďalšie údaje o cestovných lístkach, personál RegioJetu vám rád poskytne informácie. Ďalšie údaje o pobočke RegioJetu v Ružomberku nájdete tu.

- Citybusy do Vlkolínca premávajú dvakrát denne priamo zo železničnej stanice. Pre aktuálne informácie ohľadom dopravy odporúčame navštíviť oficiálnu stránku Vlkolínca.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Vkolínec

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844