Spoznávajte s nami krásy Slovenska

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly patrí medzi najznámejšie lyžiarske strediská na Slovensku. Je vzdialené 29 km od Ružomberka a rozprestiera sa v obci Donovaly na rozhraní Národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra. Krásna a čistá príroda Donovalov láka na návštevu v každom ročnom období.

 

Areál Donovalov je rozdelený na dve prepojené časti - Záhradište a Nová hoľa. Záhradište je vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov. Je tu 4-sedačková lanovka a 12 lyžiarskych vlekov. V časti Nová hoľa spolu s Patočinami sú zjazdovky pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Prepravu zabezpečuje kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou (dĺžka 1 312 m, prevýšenie 444 m) a jeden lyžiarsky vlek. Pôsobí tu niekoľko požičovní a lyžiarskych a snowboardových škôl. Pre milovníkov adrenalínu je k dispozícii Riders park Záhradište, v ktorom sa pripravuje aj slovenská reprezentácia. Pre vaše ratolesti je pripravený najväčší detský Fun park v strednej Európe, kde sa deti naučia lyžovať bez strachu a zažijú kopec zábavy. Bývajú tu poriadané rôzne akcie - napr. jazdy na psích záprahoch a snowparagliding.

Ďalšie informácie nájdete na parksnow.sk.

 

Doprava

- Vlak RegioJet vás privezie do vlakovej stanice Ružomberok. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V Ružomberku sa s prípadnými otázkami môžete obrátiť na personál v našej pobočke, ktorá sa nachádza na železničnej stanici.

- Zo staničnej budovy prejdite na autobusovú zastávku hneď pri železničnej stanici, odtiaľ sa presuniete autobusom do obce Donovaly. Cesta trvá cca 35 min, 30 km.

- Ďalšie spojenia nájdete na cp.atlas.sk.


 

Vytlačiť Kúpiť lístok

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844