Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Zo Štrbského na Popradské pleso

Nenáročná, poldenná turistická trasa vedúca na Tatranskej magistráli je vhodná pre malých i veľkých. Počas cesty vás sprevádzajú informačné tabuľe, keďže 9 km dlhá trasa je súčasťou Náučného chodníka medzi Plesom a plesom.

Prevýšenie: 310 m   /   Doba: 2:45 h   /   Náročnosť: nenáročná

Región: Tatry   /   Východiskové miesto: Štrbské Pleso

Trasa:

Na Štrbskom Plese od železničnej stanice pôjdete hore po schodoch vedúcich vľavo k hotelu Kempinski. Pri hoteli odbočíte doprava, kde sa turistická trasa začína. Od Štrbského plesa (1347 m n.m.) vás priamo vedie červená značka (0930) k Popradskému plesu (1494 m n.m.). Cestou späť vás privedie tá istá turistická značka.

Počas cesty možnosť občerstvenia vás čaká v Horskom hoteli pri Popradskom plese.

 

Doprava: 

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade ďalších otázok kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1.poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke tu nájdete.

- na Štrbské Pleso z Popradu sa dostanete buď autobusom alebo vlakom. Autobusová stanica v Poprade sa nachádza vedľa železničnej stanice. Najľahšie sa však dostanete vlakom. Chodia denne 8 krát (bez prestupu). 

- Cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Zo Štrbského na Popradské pleso
Zo Štrbského na Popradské pleso Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844