Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Slavkovský štít

Slavkovský štít sa nachádza vo Vysokých Tatrách nad Starým Smokovcom v nadmorskej výške 2 452 m. Najľahší výstup vám umožňuje modrá turistická značka. Z vrcholu sa vám naskytne nádherný výhľad na celú Veľkú Studenú dolinu. 

Prevýšenie: 1142 m   /   Doba: 9:15 h   /   Náročnosť: náročná

Vzdialenosť: 15 km (Starý Smokovec - Slavkovský štít a späť)  /   Východiskové miesto: Starý Smokovec

Trasa: 

Turistická trasa sa začína v Starom Smokovci. Musíte sa vydať po modrej turistickej značke (2906). Po niekoľkých minútach odbočíte po lesnej ceste doprava. Miniete lokalitu Päť prameňov a pomaly sa  dostanete na Slavkovskú vyhliadku (1531 m). Po vyhliadke cesta vás privedie na Slakovský štít. Počas cesty máte krásny výhľad na okolie. Cestou späť pôjdete tou istou trasou.

Chodník od časti Pod Slavovskym štítom je uzavretý v období od 1.11. - do 15.06.

 

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie do Popradu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby kontaktujte náš personál, ktorý vám rád poskytne viac informácií. Pobočku RegioJetu v Poprade nájdete na 1.poschodí v staničnej budove. Ďalšie informácie o pobočke nájdete tu.

- zo železničnej stanice z Popradu do Starého Smokovca je možná ísť buď autobusom alebo vlakom. Vlaky aj autobusy premávajú pravidelne. Cesta trvá 25 minút.

- cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Slavkovský štít
Slavkovský štít Výškový profil, zdroj: mapy.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844