Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Podolínsky hrad a podolínske opevnenie

K výrazným dominantám mesta Podolínec patril v minulosti hrad, ktorý začal budovať v roku 1409 Imrich z Perína v priestore pôvodnej západnej brány. V roku 1412 sa stala pevnosť v Podolínci súčasťou spišského zálohu.

Od začiatku 20. storočia, po obnove, počas ktorej bol objekt znížený o jedno poschodie, slúži ako mestská radnica.  Dnešný pôdorys Podolínca, uličná sieť a uličná čiara, je výsledkom významnej renesančnej stavebnej činnosti. Pre zachované urbanisticko-architektonické a umelecko-historické hodnoty bol Podolínec roku 1991 vyhlásený za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Hrad bol postavený v 15. storočí na mieste, kde dnes stojí tzv. Mestský dom Ratúš, a tým jediným, čo z neho zostalo, je časť opevnenia napojená na tento dom. 

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Poprad. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V Poprade sa s prípadnými otázkami môžete obrátiť na personál v našej pobočke, ktorá sa nachádza na železničnej stanici.

- odtiaľ sa autobusom z nástupišťa č. 3 alebo 4 dostanete do obce Podolínec. Autobusová stanica v Poprade sa nachádza napravo od vlakovej.

- viac informácií o doprave nájdete na cp.atlas.sk

Vytlačiť Kúpiť lístok
Podolínsky hrad a podolínske opevnenie zdroj:commons.wikimedia, autor:Lure

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844