Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Lyžiarske stredisko Skalnaté pleso

Skalnaté pleso patrí k jedným z najobľúbenejších turistických miest či už v zime alebo v lete. V zime si zalyžujte a v lete absolvujte turistiku v krásnom horskom prostredí. Zažite jedinečnú atmosféru tatranských vrchov a vychutnajte si všetky atraktivity, ktoré vám ponúka Skalnaté pleso.

Okrem lyžovania a turistiky ponúka Skalnaté pleso návštevu astronomického a meteorologického observatória (1943), jeho súčasťou je aj hvezdáreň. Oddychovať a vychutnávať si horské slnko môžete v reštaurácii Skalnaté pleso, ktorá je najvyššie položená reštaurácia vo Vysokých Tatrách. Zalyžovať si môžete na najstrmšej zjazdovke na Slovenku, Lomnické sedlo. Okolie je ideálne aj pre milovníkov skialpinizmu. Pre deti tu je pripravená Svištie krajinka – eko-mini – park s drevenými sochami, preliezkami a iné atraktivity.
Ďalšie informácie nájdete na www.vt.sk.

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Poprad. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk

- Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici sa vyveziete 4 miestnou kabínkovou lanovkou na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás na Skalnaté pleso vyvezie nová moderná 15-miestna gondola. Zo železničnej stanice prejdete na autobusovú odtiaľ autobusom priamo do Tatranskej Lomnice.

Ďalšie spojenia nájdete na www.cp.atlas.sk

V Poprade sa s prípadnými otázkami môžete obrátiť na personál v našej pobočke, ktorá sa nachádza na železničnej stanici.

Vytlačiť Kúpiť lístok

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844