Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo pri Liptovskom Mikuláši, pochádzajúce z rokov 1969 - 1975, pričom bolo zaplavených 13 obcí. Hlavným účelom priehrady je ochrana pred povodňami, ale slúži aj na výrobu elektrickej energie.

V súčasnosti je rekreačná funkcia relatívne poddimenzovaná – rekreačné stredisko v Liptovskom Trnovci je spojené s Aquaparkom Tatralandia. Na severnom brehu v  blízkosti vodnej plochy vznikol autocamping Liptovský Trnovec a verejná pláž, kde nájdete aj sociálne zariadenia, sprchy, bufety či športoviská. Tento autocamping bol dlho jedinou možnosťou ubytovania pri Liptovskej Mare. V súčasnosti prebieha výstavba zariadení v tomto významnom regióne.

Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu. V letnom období je Liptovská Mara vyhľadávaná najmä pre jej vodné adrenalínové športy – jazda na banáne, vodnom skútri, plavby na lodiach, wakeboard park, rafting. Viac informácií nájdete na www.liptovskamara.sk.


 

Doprava:

- Vlakom RegioJet sa dostanete na vlakovú stanicu Liptovský Mikuláš, cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V stanici nájdete aj nášho mobilného predajcu, v prípade potreby ho neváhajte kontaktovať.

- Z Liptovského Mikuláša si môžete urobiť prechádzku po turistických chodníkoch, cez Liptovskú Ondrašovú, prípadne využite prímestské linky na Liptovský Trnovec, prípadne do Lipt. Ondrašovej. V letnej sezóne sa môžete previezť k Aquaparku, kde premáva mestská hromadná doprava – autobus s číslom 13. Cestovný poriadok nájdete na cp.atlas.sk.

 

 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Liptovská Mara

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844