Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Liptovský Mikuláš

Hoci Liptovský Mikuláš nepatrí medzi najväčšie mestá na Slovensku, nudiť sa tam určite nebudete. Ponúka totiž veľa možností prebádať okolité prírodné krásy.

Liptovskú Maru vám zrejme nemusíme predstavovať. Pre vznik tohto „liptovského mora“ bolo zaplavených 13 obcí, ktoré dnes pripomína veža kostola z obce Liptovská Mara, po ktorej je priehrada pomenovaná. Vodná nádrž, ktorú môžete obdivovať už počas cesty s našimi vlakmi, dnes poskytuje priestor pre množstvo športových aktivít, ako aj na rekreáciu.

 

Život v Liptovskom Mikuláši však nekončí pri priehrade. Vyberte sa na štíty vrcholov Západných či Nízkych Tatier alebo, naopak, prebádajte slovenské podzemie v Demänovskej doline, kde nájdete rovno dve jaskyne – Demänovskú jaskyňu slobody, ako aj Demänovskú ľadovú jaskyňu.

 

V lete vás čakajú kilometre turistických alebo cyklistických tratí, v zime sa zas môžete tešiť na mnoho zjazdoviek na úpätí našich krásnych hôr a tradičnú slovenskú kuchyňu si v miestnej reštaurácii môžete vychutnať za každého ročného obdobia.

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844