Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Archeoskanzen Havránok

Liptovská Mara nad priehradným múrom ukrýva keltské opevnenie z osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia p.n.l. Na tomto území sa pôvodne rozprestieralo niekoľko remeselníckych a roľníckych osád. Príďte navštíviť túto jedinečnú kultúrnu pamiatku na Slovensku, spoznajte život ľudí žijúcich v tejto dobe a dotknite sa najstaršej slovenskej histórie .

Osada sa rozprestiera v 2 km od obce Bobrovník v okrese Liptovský Mikuláš. Osada bola duchovným centrom, o čom svedčí unikátna opevnená svätyňa so stopami keltských náboženských rituálov. Obyvateľstvo udržiavalo aktívne obchodné vzťahy so severorímskymi provinciami a pobrežia Baltského mora. Pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie je súčasťou tohto múzea a zobrazuje 1000 ročnú históriu Liptova. V skanzene môžete vidieť stavby obydlia, stredovekú obrannú priekopu, most, dlaždené nádvorie a suterén drevenej obytnej veže, Archeoskanzen bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku v roku 1967.

Podrobnejšie informácie  nájdete na oficiálnej stránke.   

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Liptovský Mikuláš. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk

- po východe zo železničnej stanice prejdete rovno na autobusovú stanicu, odtiaľ autobusom do obce Bobrovník.

- autobus premáva približne každé 3 hodiny. Cesta trvá 35 minút, 24 km. Z obce môžete ísť po červenej turistickej značke pešo približne pol hodiny.

Cestovné poriadky nájdete tu. 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Archeoskanzen Havránok zdroj:www.liptovskemuzeum.sk

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844