Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Prešovské singletracky

Veľmi obľúbená stredne náročná singletrack trasa, ktorá je vhodná pre bežných cyklistov s lepším vybavením, ale aj skúsených jazdcov. 

Dĺžka trasy: 20 km  /  Prevýšenie cyklotrasy: 489m

Náročnosť: stredná  /  Oblasť: Šariš

Singletrack alebo cesta s prírodným povrchom, dosť široká na to, aby po nej pohodlne prešiel horský bicykel. Takáto legálne vybudovaná a verejne dostupná trať sa nachádza v Prešove a jeho okolí. Z prevažnej časti ju tvorí asfalt a dá sa prejsť približne za dve hodiny aj s prestávkami.  Ponúka zopár miest na odpočinok, napríklad pri altánku s ohniskom. Singletrack ponúka rôzne väčšie skoky pre skúsených jazdcov, napriek tomu je dráha spravená tak, aby sa dali obísť a jazdu si vychutnali aj menej odvážni alebo skúsení cyklisti. 

Navyše, v okolí môžete nájsť rôzne minerálne pramene.

Trasa:

Zimný štadión – smer hlavná cesta - na rázcestí smer označený zelenou farbou - pokračovanie po asfaltovej a prašnej ceste popri domoch - vstup do lesa - hrebeň Malkovskej hôrky – starý singeltrack – Ortáše – cesta lesom až na asfaltku s náučným chodníkom - mostíky - potôčik cez ktorý sa dá prejsť - asfaltka na Kvašnej vode – neskôr opäť napojenie na lesnú cestu až k úpätiu nového singla - altánok na odpočinok – single trať s lávkami klopenými zákrutami, drobnými, ale aj väčšími skokmi - dedina Haniska – spiatočná cesta (15minút) stará cesta lemovaná rodinnými domami záhradkami a poľom /alebo hlavná cesta

Doprava:

- vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Kysak, cestovné poriadky vlakov nájdete na rj.sk

- prestup na vlak do Prešova (vlak chodí každú hodinu) na zastávke Hlavná prestup na autobus číslo 15

- výstup na zastávke Zimný štadión

- viac informácií na cp.atlas.sk

 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Prešovské singletracky

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844