Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Kvašná voda

Tento minerálny prameň sa teší veľkej obľube najmä u Prešovčanov. Na Kvašnú vodu sa dostanete viacerými turistickými trasami. Ponúkame vám trasu vhodnú pre rodiny s deťmi. Turistická trasa je dobre značkovaná, zablúdenia sa teda určite báť nemusíte.

 

Stúpanie: 358 m   /   Klesanie: 238 m   /   Náročnosť: lahká

Vzdialenosť: 7.3 km   /   Doba: 2:10   /   Východiskové miesto: Za Kalváriou

Trasa:

Od zastávky Za Kalváriou sa vydáte po ceste označenou zelenou farbou (5701). Touto cestou prichádzate na Kvašnú vodu. Tu máte možnosť si odpočinúť v altánku alebo opekať slaninku, ale je tam aj detské ihrisko a preliezky. O 500 m ďalej nájdete prameň Kadlubek. V ceste pokračujete po žltej značke (8701) po chodníku lesom a dostanete sa na hrebeň Čertovho kameňa, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 448 m. Odtiaľ sa po červenej značke dostanete ku konečnému miestu (E8,0901m), k minerálnemu prameňu na Cemjate. V Cemjate od zastávky sa dá ľahko dostať do Prešova. 

 

Doprava:

- do Kysaku vás privezie vlak RegioJet. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk.

- z Kysaku do Prešova každú chvílku premávajú aj autobusy aj vlaky.  Cestá trvá približne 25 minút.

- zo železničnej stanice pôjdete miestnou hromadnou dopravou a vystúpite na zastávke Za Kalváriou. Autobus č. 8 chodí každú hodinu, musíte prestúpiť na autobus č. 15, ktorá vás vezme na zastávku Za Kalváriou. Cesta trvá 22 minút.

Cestovné poriadky nájdete na www.cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Kvašná voda zdroj:commons.wikimedia, autor:Ing.Mgr.Josef Kotulič

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844