Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Štátne divadlo Košice

Divadlo je svetom fantázií a ilúzií a práve preto si ho človek zamiluje hneď. Nehovoriac keď sa hra odohráva v takej výnimočnej budove ako je táto.

Divadelníctvo v Košiciach má viac ako šesťstoročnú tradíciu. Prispôsobovalo sa potrebám návštevníkov divadla a ich potrebám. Začínalo s provizórnymi javiskami, školskými divadlami až po divadelné budovy v súčasnosti.

Budova divadla je právom považovaná za architektonický klenot, ktorý je uznávaný a obdivovaný odboníkmi celej Európy. Po vstupe do budovy očaria návštevníka slávnostné interiéry a dekorácie, ktoré dotvárajú  atmosféru divadla.

V Košickom Štátnom divadle môžete vidieť žánre ako činohra, opera a balet. Viac informácií o divadle, predstaveniach, oceneniach  a konkurzoch nájdete na www.sdke.sk

Doprava

- Vlak RegioJet vás dovezie na hlavnú stanicu. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk

- Kaviareň sa nachádza priamo v centre, z vlakovej stanice sa sem teda dostanete pešo za menej ako 15 minút. Zo železničnej stanice pôjdete stále rovno: cez park, popri Jakabovom paláci, cez Mlynskú ul. až k Dómu sv. Alžbety, kde vás určite upúta spievajúca fontána, ktorá sa nachádza priamo pred divadlom.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Štátne divadlo Košice

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844