Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Dóm sv. Alžbety

Košice sa pýšia svojím najväčším kostolom a zároveň aj najsevernejšou stavbou v gotickom štýle. Príďte navštíviť katedrálu z roku 1508, ktorá tvorí hlavnú dominantu starého námestia a zároveň je aj najvyhľadávanejšou pamiatkou v Košiciach.

 

V katedrále sa okrem hlavného oltára sv. Alžbety nachádza ďalších deväť oltárov. Po rekonštrukcii boli objavené pôvodné gotické fresky, ktoré boli ukryté pod omietkou v čase reformácie.

Neodmysliteľnou súčasťou tejto katedrály je dominantný chórový orgán, ktorý bol vymenený. Orgán je dlhší a má viac pilierov ako originál. Na pilieroch sú druhotne umiestnené štyri plastiky kráľov Karola Róberta, Ľudovíta Veľkého, Žigmunda Luxemburského a Mateja Korvína.

V katedrále sa nachádza aj Rákociho krypta, ktorá bola vybudovaná pre Františka II. Rákociho a jeho druhov.

Katedrála je voľne sprístupnená návštevníkom. Vďaka rekonštrukcii sa sprístupnili ďalšie priestory chrámu. Návštevníci môžu za poplatok navštíviť tieto objekty: Žigmundova veža s expozíciou zvonového a hodinového zariadenia a vyhliadkovou ochodzou, Rákociho krypta, Kráľovské oratórium a združené točité schodisko a Kaplnka svätého Michala.

Otváracie hodiny a ďalšie informácie nájdete na www.dom.rimkat.sk/

Doprava

-vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Košice. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk. V prípade potreby neváhajte kontaktovať nášho mobilného predajcu, ktorý sa nachádza priamo v stanici. Jeho dostupnosť si skontrolujte tu.

- po východe zo stanice stačí ísť smerom do centra mesta cez mestský park. Pred mostom uvidíte Jakabov palác. Ďalej pôjdete po Hlavnej ulici až sa dostanete na Hlavné námestie. Cesta trvá približne 10 minút.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Dóm sv. Alžbety

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844