Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Slovenský orloj v Starej Bystrici

Nielen hlavná metropola Českej republiky, ale aj Slovensko sa môže pýšiť svojím vlastným orlojom v Starej Bystrici. Celková architektúra predstavuje sediacu Madonu a Sedembolestnú Pannu Máriu, ktorá je patrónkou Slovenska. Príďte navštíviť túto jedinečnú a najväčšiu drevenú sochu na Slovensku.

Dominantou tejto sochy sú slnečné hodiny a šesť bronzových sôch známych slovenských osobností (Anton Bernolák a Ľudovít Štúr, Milan Rastislav Štefánik, Andrej Hlinka atď.), ktoré sú umiestnené vo výklenkoch orloja.

Hodiny ukazujú polohy mesiaca na oblohe, fázy mesiaca a polohu slnka v znamení zverokruhu.

Na vrchole orloja v malej vežičke sú umiestnené dva zvony. Jeden zvon odbíja čas (sv. Juraj) a druhý (Riečnická Madona) vytvára zvukovú kulisu počas promenády slovenských apoštolov (sv. Cyril, sv. Metod, sv. Andrej-Svorad, sv. Beňadik, sv. Gorazd, sv. Bystrík a sv. Vojtech).

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.orloj.sk

Doprava

- ak s nami cestujete na trase Košice-Praha, radi vás zavezieme aj priamo do Čadce. Cestujúcich na trati Bratislava-Košice vlak RegioJet privezie na vlakovú stanicu v Žiline, kde prestúpite na spoj do Čadce. Cestovné poriadky žltých  vlakov nájdete na rj.sk.

- zo železničnej stanice prejdete na autobusovú stanicu, ktorá sa nachádza necelý 1km od železničnej, stačí ísť popri hlavnej ceste, odtiaľ autobusom do obce Stará Bystrica, cestovné poriadky nájdete na cp.atlas.sk

- autobus premáva každú hodinu, cesta trvá 20 minúty, vzdialenosť od mesta Čadca k Starej Bystrici je 20 km

- Slovenský orloj na nachádza priamo v centre obci Stará Bystrica na námestí
 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Slovenský orloj v Starej Bystrici

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844