Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Megoňky

Čo to tie Megoňky sú? Okrem toho, že sú nevzyčajnou guľovitou formáciou, prezentujú najväčšie nálezisko takýchto útvarov v celej Európe. Nachádzajú sa na slovensko-českom pohraničí v regióne Kysuce v nadmorskej výške 560 m. Najväčšia guľa má priemer 3 m.

Stúpanie: 295 m / Klesanie: 175 m / Doba: 2:05 h

Región: Kysuce / Vzdialenosť: 7.7 km / Východiskové miesto: Svrčinovec

Trasa:

- z autobusovej zastávky zo Svrčinovci turistická cesta vedie po zelenej značke (0117g) po osadu Dejovka. Tu prekročíte slovesko-české hranice, ale pokračujete po zelenej značke až po obec Mosty u Jablnkova, kde musíte odbočiť doprava na trasu označenou modrou farbou. Pri Motyčanke musíte ísť rovno po žltej značke k cieľovému bodu Megoňky.

 

Doprava: 

- ak s nami cestujete na trase Košice-Praha, radi vás zavezieme aj priamo do Čadce. Cestujúcich na trati Bratislava-Košice vlak RegioJet privezie na vlakovú stanicu v Žiline, kde prestúpite na spoj do Čadce. Cestovné poriadky žltých  vlakov nájdete na rj.sk.

- zo železničnej stanice z Čadce sa na autobusovú stanicu sa dostanete 10 minútovou chôdzou po Slovanskej ulici. Z autobusovej zastávky z Čadce na autobusovú zastávku do obce Svrčinovec autobusy premávajú v desaťminútovom intervale. Cesta trvá 10 minút. Máte nasúpiť na peróne číslo 9.

- ďaľšou možnosťou ako sa dostať na Megoňky je ísť autobusom. Musíte nastúpiť na autobusovej zastávke a vystúpiť na zastávke Čadca, Milošová, Megoňky. Číslo trasy MHD je 502104. Cesta trvá 16 minút. Autobusy chodia viac krát denne.

- cestovné poriadky nájdete na cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Megoňky zdroj:www.treking.cz

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844