Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Hrad Devín

Nájdete ho v tichej časti Bratislavy na sútoku riek Dunaj a Morava, je svojím spôsobom jedinečný. Zrúcaninu nájdete približne 10 km od Bratislavského hradu na mohutnom brale, z ktorého je nádherný výhľad.

Už v minulosti mala táto oblasť výhodnú polohu, preto prilákala Keltov. To bol aj jeden z dôvodov postaviť tu rozsiahle hradby. Od roku 1961 je hrad vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

V suteréne na strednom hrade je výstavná sieň využívaná na sezónne výstavy s tematikou histórie hradu. V jaskyniach horného hradu sa nachádza stála expozícia pod názvom Stavebný vývoj hradu Devín. Prostredníctvom archeologických nálezov doplnených o historické skutočnosti sú tu prezentované jednotlivé fázy budovania hradu. Prehliadková trasa vedie až k hradnej studni, ktorá sa nachádza na nádvorí stredného hradu. Pri studni sa nachádza vyhliadková terasa s výhľadom ponad amfiteáter na Dunaji a rakúsky vrch Braunsberg. 

Podrobné informácie o hrade, vrátane vstupného a otváracích hodín sa dozviete na oficiálnej stránke hradu.

Doprava:

- Vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Bratislava

- Zo zastávky Hlavná stanica autobusovou linkou č. 32 na zastávku Botanická záhrada s prestupom na linku 29 priamo na hrad Devín.

- Z Hlavnej stanice električkou č. 1 na zastávku chatam Sófer s prestupom na autobus č. 29

- V Bratislave sa môžete s prípadnými otázkami obrátiť na náš personál, ktorý nájdete v našej pobočke

- Cestovné poriadky nájdete na cp.atlas.sk.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Hrad Devín

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844