Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad, týčiac sa na kopci nad starým mestom na ľavom brehu Dunaja, je dominantou hlavného mesta. V súčasnosti hrad slúži ako reprezentačné sídlo Národnej rady Slovenskej republiky a nachádzajú sa tu aj expozície Slovenského národného múzea.

V súčasnosti je hrad prístupný verejnosti a poukazuje na kultúru a spoločenský život v minulosti. Vonkajšie opevnenie a výhľad na Dunaj sú však naďalej prístupné. Prehliadku hradu je možné absolvovať aj s expozíciou klenotnice. V blízkosti nájdeme kaplnku na Bratislavskom hrade či Veľkomoravskú baziliku.

Viac informácií nájdete na www.bratislava-hrad.sk.

 

Doprava:

- Vlak RegioJet Vás privezie na vlakovú stanicu Bratislava. Cestovné poriadky najdete na rj.sk.

- Priamo na zastávku Hrad premávajú trolejbusové linky 203 a 207, v noci N47 z hlavnej stanice. Cestovné poriadky najdete na cp.atlas.sk.

- Z hlavnej vlakovej stanice sa na zastávku Hrad dostanete s prestupmi na zastávke Hodžovo námestie (pri prezidenskom paláci), prípadne môžete vystúpiť na zastávke Zochova. Dostanete sa pod hrad, kde budete musieť ísť do kopca približne 500 m. Výhoda tejto alternatívy je priame spojenie, nemusíte vôbec prestupovať a ste kúsok od hradu.

- Pre viac informácií návštívte našu pobočku na hlavnej stanici Bratislava.

Vytlačiť Kúpiť lístok
Bratislavský hrad

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844