Spoznávajte s nami krásy Slovenska

Bratislavské sochy

Historické centrum Bratislavy ponúka návštevníkom niekoľko neprehliadnuteľných sôch, ktoré sú pravidelnými zástavkami fotografov a spoločných fotografií turistov.

Schöne Náci
Každá socha má svoj príbeh no práve za touto sa skrýva skutočný. Je to kovová socha páva v obleku a s cylindrom v ruke. Tento pán chodil vždy upravený ako šľachtic, usmiaty a zdravil ľudí okolo seba so slovami „ručičky bozkávam“. Zdanie však klamalo, bol to chudobný pán s nešťastným osudom. Keď sa vytratil z ulíc, všimlo si to celé mesto. Schöne Náci sa nachádza na Hlavnom námestí.

Čumil
Bronzovú sochu vykúkajúcu z kanála nemá žiadne iné mesto. Patrí medzi najfotografickejšie atrakcie pre turistov v meste. Socha znázorňuje muža s dobráckym úsmevom, ktorý pozoruje zhon na uliciach mesta. Nachádza sa na rohu Rybárskej brány s Panskou ulicou.

Napoleonský vojak
Na Hlavnom námestí sa opiera bronzová socha napoleonského vojaka, ktorý ostreľoval Bratislavu v roku 1809. Vojak trpezlivo čaká a znáša neustále fotenie turistov. V zimnom období ho však na svojom mieste nenájdete, ohrieva sa v depozitári.

Viac informácií o zaujímavostiach starého mesta nájdete na www.staremesto.sk. Na tejto stránke si môžete pozrieť aj virtuálnu prehliadku mesta.

 

Doprava:
-vlak RegioJet vás privezie na vlakovú stanicu Bratislava. Cestovné poriadky nájdete na rj.sk
- zo železničnej stanice prejdete na nástupište pre električky, tam nastúpite na električku č.1. a vystúpite na zástavke Kapucínska, ktorá sa nachádza v historickej časti mesta, cestovné poriadky nájdete na cp.atlas.sk

- električka premáva každých 15 minút, cesta trvá 10 minút, vzdialenosť od stanice je 5 km
- nástupištia pre električky sa nachádzajú hneď vedľa na ľavej strane od železničnej stanice
- v Bratislave sa s prípadnými otázkami môžete obrátiť na personál v našej pobočke, ktorá sa nachádza v priamo staničnej budove
 

 

Vytlačiť Kúpiť lístok
Bratislavské sochy

Kontakty

Nonstop infolinka+421 2 2050 2020
Infolinka Bratislava - Komárno+421 2 3810 3844